Popis díla 1:
Jde o obraz žánru paleoart, u něhož lze říct, že jeho impakt na globální popkulturu patří mezi největší. Míra jeho plagiátů, parafrází a aluzí je skutečně nezměrná. Malíř tohoto východoafrického sauropoda (dnes řazeného do rodu Giraffatitan) zobrazil v mystickém prostředí krystalicky čisté vody fjordovitého jezera souvrství Tendaguru. Obraz navzdory své fyzikální i fyziologické nesmyslnosti fascinuje svou atmosférou po mnoha desetiletích i současnou mladou generaci.
Autor textu : R. Walica
Popis díla 2:
Vedle tohoto ikonického vyobrazení stáda sauropodních dinosaurů druhu Brachiosaurus brancai z roku 1941 (olej na sololitové desce, J. Augusta: Divy prasvěta, 1942) se Burian k tématu vrátil v roce 1979 velkoformátovou rekonstrukci druhu Brachiosaurus brancai pro královédvorskou kolekci (rovněž máme v nabídce).
Pozůstatky zástupců rodu Brachiosaurus byly poprvé objeveny v sedimentech řeky Colorado v roce 1900 a v roce 1903 byl první druh popsán americkým paleontologem Elmerem Riggsem. Východoafrické nálezy z Tanzánie, souvrství Tendaguru v provincii Lindi byly původně klasifikovány v roce 1914 německým paleontologem Wernerem Janenschem jako druh Brachiosaurus brancai, později v roce 2009 definitivně přiřazeny k rodu Giraffatitan. Brachiosaurus brancai byl až do počátku 90. let považován za největšího (nikoliv nejdelšího) sauropoda. Hmotnost se odhaduje reálně mezi 25 a 48 tunami, s výškou okolo 13 metrů a délkou asi 22 - 26 metrů. Tropické prostředí souvrství Tendaguru v Tanzánii před asi 150 milióny let ve svrchní juře sestávalo z pobřežních lagun, jezer a tůní. Hlavní vegetace se nacházela ve vnitrozemí. Právě v takovém jezeře Burian brachiosaury zpodobnil. Dnes se má za to, že tato jezera a jejich okolí brachiosauři navštěvovali spíš v obdobích sucha kvůli dostupné vegetaci a určitě nebyla jejich hlavním životním prostorem.
V roce 1955 malíř provedl úpravy krajiny a v roce 1970 posunul nozdry výše mezi oči
Autor textu : S. Mareš
Druhy edicí
Fan Edition – Otevřená edice bez limitace kusů .Plakát o rozměru 210 x 297 mm ( A4), je tištěn ofsetovým tiskem na matném křídovém papíře 200g.
Classic Editon – Otevřená edice bez limitace kusů. Plakát o rozměru 297 x 420 mm ( A3), je tištěn ofsetovým tiskem na matném křídovém papíře 200g.
Collector´s Edition 77/1000– Limitovaná edice. Plakáty o rozměru 420x 594mm ( A2) , nebo 594 x 841 mm (A1). Plakát je tištěn ofsetovým/inkoustovým tiskem na matném křídovém papíře 170/190g. Jedinečně číslováno.
Plakáty ve formátu A1 vydané před zavedením Edic jsou zahrnuty do limitované edice Collector´s Edition 1000.